طرح درس اول
دسته بندي :
دانش آموزی و دانشجویی »
طرح درس
لینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : وورد
نوع فایل : word (..docx) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )
تعداد صفحه : 3 صفحه
قسمتی از متن word (..docx) :
مشخصات كلي
نام درس : بخوانيم كلاس : اول تهيه كننده :
موضوع : درخت مدت : 45 دقيقه
هدف كلي درس
دانش آموزان با صدا و نشانه هاي چرخ آشنا مي شوند
هدف هاي دانشي
با نشانه هاي خـ خ آشنا مي شوند – تشخيص صداي خـ خ در اول و وسط و آخر آشنايي با محل زندگي جانداران – آشنايي با رودخانه و جانوران اطراف آن
هدف هاي مهارتي
كلماتي را كه نشانه خـ خ نوشته مي شود آن را مي خوانند _ آن كلمات را مي نويسد كلماتي را كه نشان خـ خ دارند دور آنها خط مي كشند – نشانه ي خـ خ را در جدول نشان مي دهد
هدف هاي نگرشي
با احساس و مسئوليت در كار گروهي شركت مي كند ، نسبت به يادگيري نشانه خـ خ علاقه نشان مي دهد ، نسبت به شناخت جانوران اهلي و وحشي علاقه نشان مي دهد ، نسبت به محل زندگي جانوران كنجكاوي نشان مي دهد .
روش تدريس
مشاركتي، پرسش و پاسخ – توضيحي
رسانه هاي آموزشي
كتاب ، تصوير بزرگ از درس درخت ، تلاش كارت ، پازل
چيدمان كلاس
نعلي شكل
مفاهيم
مفهوم خـ خ و تشخيص آن و كلمات كليد ملخ ، خرگوش، درخت ، شاخه
حوزه هاي درسي
درس ديني : آشنايي با آفريده هاي خداوند مانند خورشيد، جانواران گياهان
درس علوم : آشنايي با جانوران و گياهان و همچنين زندگي جانوران و چگونه لانه سازي مي كنند و آيا آب رود خانه براي خوردن مناسب است .
رياضي : چند خرگوش زير درخت است چند ماهي در رود خانه است . در تصوير چند تا پروانه مي بينيد
هنر : آشنايي با رنگ ها ماهي ها چه رنگي هستند ، برگ درختان چه رنگي هستند . خورشيد و برف چه رنگي دارند
فعاليت معلم
بعد از ورود به كلاس و سلام و احوال پرسي كه به صورت شعر مي خوانم سلام سلام آي بچه ها آي بچه ها ، اميدوارم كه حالتون خوب باشد
مثل گلها شاد باشيد هيچ غمي نداشته باشيد و بعد از آن حضور و غياب مي كنم و پس از حضور و غياب مي ارزشيابي تشخيصي را انجام مي دهم و دانش آموزان درس قبلي كه نشانه ( فـ ف ) است است را مي پرسم و كلماتي را كه نشانه ي ( فـ ف ) دارند را يكي يكي بگويند و نشانه ي ( ف فـ ) را با مصوت ها بخوانند و براي ايجاد انگيزه و آمادگي تصوير بزرگ را روي تخته نصب مي كنم و پازل هايي كه را كه درست كرد
فعاليت دانش آموز
دانش آموز جواب سلام من را مي دهند
دانش آموز جواب مي دهند
دانش اموز كلماتي را كه با نشانه ي (فـ ف ) نوشته مي شوند را مي گويند .
ارائه درس
ه بين بچه ها تقسيم مي كنم و توجه بچه ها را به تصوير بزرگ جلب مي كنم و مي پرسم چه چيزهايي در آن است تا دانش آموزان كلمات كليدي را بگويند و پس از آن در دانش آموزان مي گوييم كه شروع به درست كردن پازل ها كنند و وقتي كه درست كردن پازل ها تمام شد و از هر گروه مي خواهم كه نام تصويري را كه درست كرده است بگويد و به آنها مي گوييم ،آخرين بچه هاي زرنگ و حرف گوش كن و هر كدام از گروه ها را با همان نام صدا مي كنم و مي گوييم به دقت به تصوير نگاه كنيد و بگوييند امروز .
دانش آموزان درباره تصوير توضيع مي دهند
بچه ها شروع به درست كردن پازل ها مي كنند .
هر گروه نام تصوير ي را كه درست كرده است مي گويد
ادامه محتوي
فعاليت معلم
چه نشانه ي جديدي در كلمات مربوط به تصوير ديده اند و به آنها مي گوييم خ چند شكل دارد .
ما تكرار مي كنيم بچه ها خ هم مانند ب – ت – پ دو شكل دارد خ غير آخر خ آخر خـ غير آخر آخر كلمه نمي آيد خ آخر آخر كلمه مي آيد .
و به آنها مي گوييم حالا مي خواهم كه شعري در پاره اي خ براي شما بخوانم – خوب گوش كنيد خ هستم خ هستم به شكل قله هستم يه نقطه دارم رو سرم اگر نقطه هم نذاري مي افتم به گريه زاري
چند بار هم تكرار مي كنيم
به آنها مي گوييم آفرين
و بعد تصوير هاي كوچك را به بچه ها نشان مي دهم .
و دوباره بدون نشان دادن تصوير فقط نوشته ي پاييين را به آنها نشان مي دهم و با عوض كردن تصويرها از آنها مي خواهم كه هر تصوير را بخواند و پس از آن يكي يكي از كل دانش آموزان با عوض كردن تصوير ها از آنها مي پرسم
فعاليت دانش آموز
آنها جواب مي دهند خـ خ
دانش آموزان مي گويند 2 شكل خـ غير آخر خ غير آخر
و بچه ها نيز شعر را همراه من مي خوانند
دانش آموزان تصوير ها را مي خوانند
دانش آموزان تصوير ها را نيز مي خوانند
و دانش آموزان يكي يكي جواب مي دهند .