پاورپوینت”کاربرداینترنت اشیاءدربهداشت و درمان با رویکرد امنیت و بهبود زندگی بیماران”

دسته بندي : نرم افزار » اینترنت

استفاده از اینترنت اشیا جهت ارتقا بهداشتِ ساختمان های هوشمند

امروزه تعداد زیادی از بیماران وجود دارند که در خانه تحت درمان قرار می گیرند. زمان هایی وجود دارد که این افراد ممکن است وارد یک وضعیت بحرانی شده و نیاز به کمک داشته باشند. خانه های هوشمند به عنوان یکی از زمینه های کاربردی اینترنت اشیا، از ضروریات عصر حاضر برای بهتر زیستن در جوامع محسوب می شود. همچنین پیشرفت در رایانش فراگیر و اینترنت اشیا (IoT)، تجهیزات ارزان و کارامدی را فراهم کرده است تا بتوان با به کارگیری آن ها در خانه های بهداشتی هوشمند (HSH) میزان دقت درمان را بهبود بخشد. با توجه به این که استفاده از دوربین و پردازش تصویر در IoT به خصوص در زمینه HsH، می تواند برای پرستاران یا مراقبان جهت کمک کردن بهنگام- به بیماران و / یا افراد مسن که بخشی از سیستم های مراقبت در منزل می باشند- سودمند واقع شوند. این مقاله به بررسی استفاده از تصاویر بیمار و تشخیص احساسات او جهت کمک به بیماران و افراد مسن در زمینه مراقبت های بهداشتی در خانه می پردازد. با توجه به این که پیاده سازی این برنامه کاربردی با استفاده از فناوری اینترنت اشیا، بسیار آسان و ارزان بود، نمونه اولیه از طرح پیشنهادی روی چندین پلت فرم محاسباتی اجرا شد. نتایج حاصله دلالت بر امکان پذیر بودن طرح پیشنهادی بودند.

۱- مقدمه

امروزه در سرتاسر دنیا، از اینترنت برای جستجوی در وب، ارسال و دریافت ایمیل، دسترسی به محتوا و خدمات چندرسانه ای، بازی های کامپیوتری، شبکه های اجتماعی و بسیاری از کارهای دیگر استفاده می نمایند. پیش بینی می شود که در دهه آینده، اینترنت به عنوان سیستم یکپارچه ای از اشیاء کلاسیک و به هم مرتبط باشد که در آن خدمات و مفاد مورد نیاز همه جا در دسترس باشد. در چنین دیدگاهی، عبارت اینترنتی از اشیاء به طور گسترده ای استفاده می شود. این نوآوری با قرار دادن تجهیزات الکترونیکی در اشیاء فیزیکی، هوشمند ساختن اشیاء و میسر نمودن یکپارچه سازی در زیرساخت جهانی که منتج به سایبرفیزیکال می گردد، توانمند می گردد. شش مورد از مزایایی که اینترنتی از اشیاء به عنوان نقش رهبری می تواند تأمین نماید عبارت خواهد بود از: پایش زیست محیطی، شهرهای هوشمند، کسب و کار هوشمند/ مدیریت تولید و موجودی، خانه های هوشمند/مدیریت ساختمان هوشمند؛ مراقبت های بهداشتی و امنیتی و نظارت. در حال حاضر کنترل از راه دور اطلاعات لوازم خانگی مبتنی بر زیرسیستم های اینترنتی از اشیاء نظیر نسخه ۶ پروتکل اینترنت) آدرس IP نسخه (IPv6) 6 ) در یک شبکه خانگی به یک درخواست مهم از طرف مصرف کنندگان تبدیل شده است. چندین پژوهش در جهت بهینه سازی مصرف انرژی در خانه های هوشمند، می توان یافت. در ۱۵ سال اخیر تعداد سالمندان به طور فزایندهای در حال افزایش می باشد .این افراد که بیشتر مستعد بیماری هستند، اکثراً به تنهایی زندگی می کنند. همچنین، آن ها اغلب بعد از درمان و یا پس از مرخصی در منزل مراحل درمان های بعدی را می گذرانند. با در نظر گرفتن این که کارکرد اولیه خانه هوشمند این است که با نیازهای ساکنین خانه انطباق یابد و این که آن ها چگونه فعالیت های خود را به انجام می رسانند را مورد بررسی قرار دهد در نتیجه استفاده از تکنولوژی های خانه های بهداشتی هوشمند HSH بسیار ضروری است .می توان این تکنولوژی را به صورت خانه های هوشمندی که با دستگاه های تخصصی (عمدتاً سنسورها و محرک ها) جهت مراقبت های بهداشتی از راه دور، مجهز شده است، تعریف کرد .این تکنیک در چند مقاله، استفاده شده است، که در آن نویسندگان راه حل های تکنیکال را جهت کمک به مراقبین در مواقع نیاز برای نظارت مردم ارائه داده اند. در طول تحقیقات مشخص شد که بسیاری از این پروژه های تحقیقاتی جهت بهبود زندگی روزمره بیماران به آن ها ابزارهای خاصی مانند آلارم هشدار را ارائه کرده اند. در بسیاری از تحقیقات نشان داده شده است که احساسات نقش مهمی را در بهبود بیماری دارد و این موضوع توسط نویسندگان مورد بررسی قرار گرفته است. به همین دلیل این مقاله یک راه حل مراقبت های بهداشتی در خانه با استفاده از تصاویر و حالات چهره جهت نظارت بر بیماران و افراد مسن که نیازهای ویژه ای دارند، ارائه شده است. داشتن حالات چهره در طی یک دوره زمانی می تواند به پرستار کمک کند تا از روی آن حالات بتواند تصمیم بگیرد که بیمار تا چه حد احساس درد دارد و آیا به کمک نیاز دارد یا نه؟
این مقاله به صورت زیر تدوین شده است :مفهوم ساختمان هوشمند و همچنین ساختار آن بعد از ظهور اینترنتی از اشیاء، در بخش دوم توضیح داده شده است. در بخش سوم، روش پیشنهادی جهت بهره برداری از فن آوری اینترنت اشیا برای بهبود درمان در خانه های بهداشتی هوشمند از طریق شناسایی بیمار و تشخیص احساسات او شرح داده می شود. بخش چهارم به نتایج های حاصل از آزمایشات تخصیص داده شده است. نتیجه گیری و کارهای آتی در بخش پنجم آمده است.

۲- مفهوم ساختمان هوشمند

خانه هوشمند به معنای محیط زندگی هوشمند برای انسان است که باعث راحتی افراد می شود، رفاه را ارتقاء می دهد، و امنیت حیات را تامین می کند. به خاطر رشد سریع فناوری IT و توسعه ی اینترنت، دستگاه های دیجیتال می توانند IP آدرس را دریافت کرده با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. با پیشرفت دستگاه های هوشمند و فناوری شبکه، تمامی دستگاه های موجود در خانه از طریق یکدیگر به هم متصل می شوند. با انجام این کار، بسیاری از خدمات مکمل تامین می شود و آن ها زندگی را راحت تر می کنند. خانه هوشمند دارای ۴ بخش است: دستگاه های هوشمند، شبکه خانگی، ورودی خانه و پلت فرم خدمات؛ که در شکل ۱ نشان داده شده است. در سیستم خانه هوشمند، بسیاری از دستگاه ها به هم متصل شده و اطلاعات خود را از طریق شبکه خانگی به اشتراک می گذارند. بنابراین، ورودی خانه برای کنترل جریان های اطلاعاتی در بین دستگاه های هوشمند و مرتبط کردن شبکه خارجی استفاده می شود .پلت فرم خدمات معمولا در سمت تامین کننده ی خدمات قرار دارد و می تواند برای تحویل خدمات گسترده به دستگاه های خانگی استفاده شود.

نسل جدید خانه هوشمند کامل ترین تعریف را در حال حاضر ارائه می دهد که شامل کنترل هوشمندانه ۶ بخش: روشنایی، سرمایش/گرمایش، امنیتی، سینمای خانگی و پخش فیلم، سیستم پخش موسیقی و سایر تجهیزات الکترونیکی قابل کنترل با رله (شیر برقی، پرده برقی و غیره) می شود. لازم به ذکر است در نسل جدید، خود کاربر تعیین می کند که به کدام یک از بخش های فوق نیاز دارد.

۱-۲- خانه هوشمند “پس از ظهور اینترنتی از اشیا ”

اینترنتی از اشیاء آینده ای را مجسم می کند که در آن موجودیت های فیزیکی و دیجیتالی می توانند با یکدیگر ارتباط داشته باشند، بدین معنی که فناوری های اطلاعاتی و ارتباطی مناسب قادرند دسته بندی جدید از برنامه های کاربردی و خدماتی ایجاد کنند. اینترنتی از اشیاء به عنوان یک فناوری زیرساختی مناسب برای سیستم های کنترل خانه با برد پایین بی سیم در نظر گرفته شده است. در حقیقت خانه ها و ساختمان های هوشمند طیف وسیعی از خدمات، برنامه های کاربردی، تجهیزات، شبکه ها و سیستم ها را که در کنار یکدیگر به منظور فراهم کردن یک محیط هوشمند برای حوزه هایی نظیر امنیت و کنترل، ارتباطات، اوقات فراغت و آسایش، یکپارچگی محیطی و دسترس پذیری پوشش دهی می کنند. تعدادی از نمونه کاربردهای این دیدگاه عبارتند از: ۱- کنترل هوشمند: امکان کنترل روشنایی خانه قبل از ورود و بعد از خروج را برای کاربر فراهم می آورد که این امر از لحاظ امنیتی نیز کاربرد دارد. -۲ تنظیم خودکار دمای خانه مبتنی بر تشخیص غیرحضوری: از این طریق می توان به حداکثر صرفه جویی در مصرف انرژی دست پیدا کرد، ۳ -کنترل سرگرمی/رسانه :با استفاده از این سیستم یکپارچگی فعالیت های سرگرمی و رسانه ای خانه از قبیل موسیقی، ویدئوهای تصویری، کنسول های سرگرمی و غیره در مقایسه با کارکرد مستقل هرکدام راحت تر شده و کنترل آن ها از راه دور ممکن می گردد. هر قدر دانش بیشتری درباره دارایی ها در یک خانه هوشمند وجود داشته باشد، سیستم بهتر می تواند به عنوان یک مراقبت کننده مستقل عمل نماید به طوری که یک محیط امن و راحت و دوستدار محیط زیست ایجاد نماید.


کاربرد اینترنت اشیاء دربهداشت ودرمان

کاربردهای اینترنت اشیا در حوزه ی سلامت

پایش از راه دور

خدمات زندگی مستقل

زنجیره تامین و تولید

کارآزمایی های بالینی

دسته بندی کاربردهای اینترنت اشیا در حوزه ی سلامت با توجه به بازیگران مرتبط

کاربردهای IoT در حوزه سلامت

تخت‌های هوشمند

مانیتورینگ از راه دور

مانیتورینگ مداوم قند خون و مقدار انسولین

اسپری متصل

معالجه ی سرطان

مزایای اصلی اینترنت اشیاء که سازمان‌های بهداشتی می‌توانند از آن بهره‌مند شوند

۶ کاربرد جالب اینترنت اشیا در بهداشت و درمان

پایش شاخصه‌های بیومتریک و اینترنت اشیا ; عصری نوین در صنعت سلامت دیجیتال

پایش شاخصه‌های بیومتریک چیست؟

دورانی تازه از پایش بیومتریک

کاربرددرمسابقات خودرویی

پایش بیومتریک در مقابل گجت های پوشیدنی

کنترل بیماری هاو نارسایی قلبی

امنیت دیجیتال و Ransomware

کلان داده‌ها

مراقبت بلندمدت (LTC)

امنیت در ارسال پیام

مزایای واقعی VR در بهداشت و درمان

IoT در بهداشت و درمان

راهکارهای مبتنی بر رایانش ابری (Cloud-Based Solutions) و توان بالقوه‌ی آن‌ها

آینده دستگاه‌های هوشمند با قابلیت پردازش زبان طبیعی (محاوره‌ای)

قابلیت و توانمندی ادراک گفتار

محبوبیت کنترل رفتار دربازارهای مصرف

دستیارهای صوتی

کاربرد پزشکی ونظارت برسلامت

ادراک احساس

۳ مورد از ارزشمندترین کاربردهای هوش مصنوعی در مراقبت‌های بهداشتی

ربات دستیار برای جراحی : ارزش تخمینی ۴۰ میلیارد دلار

دستیاران پرستاری مجازی: ارزش تخمینی ۲۰ میلیارد دلار

کمک‌های عملیاتی اداری: ارزش تخمینی ۱۸ میلیارد دلار

اپلیکیشن تشخیص بیماری مالاریا در گوشی های هوشمند

آزمایش های تشخیص سریع مالاریا

قابل استفاده درموبایل

اینترنت اشیا و بیمارستان‌ هوشمند

بهبودچشمگیردر زندگی روزانه

تجربه های جدید بیماران

علایم حیاتی

اتاق های بیمارستان

پرداخت هزینه

تجهیزات درمانی IOT و مراقبت های پزشکی

اهمیت امنیت داده ها در مراقبت های پزشکی IoT

ادغام IT و حفاظت از اطلاعات

معرفی سه اپلیکیشن در حوزه ی مراقبت های پزشکی IoT

سرویس های تجویز دارو شرکت فیلیپس

افزایش تعداد بیمارستان های هوشمند تا سال ۲۰۲۰

نقش کلان داده ها در انقلاب صنعتی

۴ نوع آوری که بیمارستان ها را در آینده تحت تاثیر قرار خواهند داد:

حسگرهای اینترنت اشیا در حوزه سلامت

بازار اینترنت اشیا در حوزه سلامت و آینده آن

بازار کلی اینترنت اشیا در حوزه سلامت

بازار جامه های هوشمند و ساعتهای هوشمند

بازار سلامت همراه

محبوب ترین اپلیکیشنهای حوزه ی سلامت – تناسب اندام

شرکتهای برتر در حوزه ی سلامت همراه

مقایسه برترین شرکتهای ارائه کننده خدمات پزشکی و سلامت از راه دور

شرکتهای برتر در حوزه ی بهبود خدمات بیمارستانی

برخی شرکتهای حوزه ی حسگرهای زیست سنجشی

شرکتهای برتر مخابراتی در بازار سلامت همراه

سایرخدمات شرکت Vodafone

برخی شرکتهای برتر مخابراتی در حوزه سلامت همراه

محصولات، خدمات و پروژه های اینترنت اشیا در حوزه سلامت

چالشهای تحقق اینترنت اشیا در حوزه سلامت

بررسی چالشها از نگاه پزشکان

بررسی چالشها از منظر فناوری

امنیت اینترنت اشیا

تمامی دستگاههای پزشکی با خود مقداری از خطر را به همراه دارند.

خطرات امنیتی دستگاه های پزشکی

اینترنت اشیا در ایران (حوزه سلامت)

راهبردهای سلامت الکترونیک در کشورهای مختلف

مقایسه ی فرایند پیاده سازی سلامت الکترونیک..

محصولات حوزه ی سلامت هوشمند در ایراندسته بندی: نرم افزار » اینترنت

تعداد مشاهده: 1748 مشاهده

فرمت فایل دانلودی:

فرمت فایل اصلی: ppt

تعداد صفحات: 91

حجم فایل:2,129 کیلوبایت

 قیمت: 92,000 تومان
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.   پرداخت و دریافت فایل
  • محتوای فایل دانلودی:
    91اسلاید تخصصیپاورپوینت”کاربرداینترنت اشیاءدربهداشت و درمان با رویکرد امنیت و بهبود زندگی بیماران”

امروزه تعداد زیادی از بیماران وجود دارند که در خانه تحت درمان قرار می گیرند. زمان هایی وجود دارد که این افراد ممکن است وارد یک وضعیت بحرانی شده و نیاز به کمک داشته باشند

قیمت : 92,000 تومان

توضیحات بیشتر دریافت فایل

پاورپوینت”کاربرداینترنت اشیاءدربهداشت و درمان با رویکرد امنیت و بهبود زندگی بیماران”

اینترنت اشیا مفهومی رایانشی است برای توصیف آینده ای که در آن اشیای فیزیکی یکی پس از دیگری به اینترنت وصل می شوند و با اشیای دیگر در ارتباط قرار می گیرند و می توانند زندگی و شغل ما را به یک مرحله مدرن و هوشمند تغییر دهد.

قیمت : 42,000 تومان

توضیحات بیشتر دریافت فایل

پاورپوینت،آینده سلامت دیجیتال بارویکرد بهبود کیفیت زندگی شهروندان وخدمات نوین به بیماران

سلامت دیجیتال از هم‌آیند پیشرفت در حوزه‌های دیجیتال و ژنتیک با حوزه‌های سلامت، مراقبت سلامت، معیشت و اجتماع پدید می‌آید تا خدمات‌رسانی سلامت را ارتقا دهد. این رشته از فناوری اطلاعات و ارتباطات کمک می‌گیرد تا مشکلاتی را که بیماران با آن درگیر هستند مرتفع کند.

قیمت : 52,000 تومان

توضیحات بیشتر دریافت فایل

پاورپوینت”کاربرداینترنت اشیاءدربهداشت و درمان با رویکرد امنیت و بهبود زندگی بیماران”

امروزه تعداد زیادی از بیماران وجود دارند که در خانه تحت درمان قرار می گیرند. زمان هایی وجود دارد که این افراد ممکن است وارد یک وضعیت بحرانی شده و نیاز به کمک داشته باشند

قیمت : 42,000 تومان

توضیحات بیشتر دریافت فایل

پاورپوینت”کاربرداینترنت اشیاءدربهداشت و درمان با رویکرد امنیت و بهبود زندگی بیماران”

امروزه تعداد زیادی از بیماران وجود دارند که در خانه تحت درمان قرار می گیرند. زمان هایی وجود دارد که این افراد ممکن است وارد یک وضعیت بحرانی شده و نیاز به کمک داشته باشند. 

قیمت : 42,000 تومان

توضیحات بیشتر دریافت فایل